In memoriam - Професор сп Борисав Јаковљевић

сп Борисав (Цветин) Јаковљевић, предавач, рођен је у Крупњу 1951. године, где је завршио Гимназију и основну школу.

Дипломирао је 1975. године на Пољопривредном факултету у Београду на смеру воћарско-виноградарском, а специјализирао је 1995. године на истоименом факултету у Новом Саду, из области семенарство и воћарство.

Од 1975. године ради као воћар – технолог у ПКБ. Од 1981.године, као професор у ППШЦ, а затим као помоћник директора до 1984.године прелази у ПИК на различите послове: руководилац репро-заједница, директор Центра за семенарство, комерцијални директор ПИК. Од 2008. године ради у ВТШ Пожаревац.

Ужа специјалност му је била воћарство и семенарство: „Утицај времена жетве на клијавост неких новосадских сорти пшенице.“

Имао је значајних активности у стручним телима и стручним организацијама у школи: ментор десетина дипломских и завршних радова, ментор 9 специјалистичких радова учесник Темпус програма.

Ван школе: ПКБ руководиоца радне јединице до помоћника директора у воћарској производњи, У Пољопривредној школи у Пожаревцу помоћник директора 3 год.

Комеморација ће се одржати 02. септембра 2016. године са почетком у 11 сати у амфитеатру Школе.

Сахрана је 02. септембра 2016. у 13 сати на Новом гробљу у Пожаревцу.